Bajkowa przygoda w SPA

Kolorowe, pachnące kąpiele, masaże i wiele innych zabiegów… Na samą myśl o zabawie w SPA niejednemu maluchowi pojawia się uśmiech na buzi. SPA dla najmłodszych to wybrane zabiegi, które dadzą mnóstwo radości i zapewnią niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa.

Większość hoteli ma w ofercie zabiegi SPA dla najmłodszych. Mogą z nich korzystać już trzyletnie dzieci. SPA dla dzieci to doskonały pomysł na udany rodzinny wypoczynek. Zabiegi przeznaczone dla dzieci i młodzieży bazują na starannie dobranych naturalnych kosmetykach, stosowanych dla relaksacji i poprawy stanu cery, która szczególnie w okresie nastoletnim może sprawiać sporo problemów. – W hotelowym SPA znajdzie coś dla siebie i rodzic i dziecko. Przygotowaliśmy ofertę zabiegów dla dzieci i specjalny masaż w podwójnym gabinecie dla mamy lub taty z pociechą. Zabiegi pielęgnacyjne dla dzieci zachęcają ciekawymi nazwami, czas trwania również dostosowaliśmy do potrzeb i cierpliwości najmłodszych. Dodatkową atrakcją jest seans w grocie solnej dla rodzin – mówi Arleta Turkacz – menedżer Bursztynowego SPA w Hotelu Lidia w Darłowie. Jak dodaje Justyna Kosińska-Jankowiak, menedżerka Bursztynowego SPA hotelu Senator w Dźwirzynie, należącego do Grupy Hotele Nadmorskie: – Dla dzieci korzystanie z zabiegów jest niezwykłą frajdą, odrobiną luksusu, a przede wszystkim chwilą wyciszenia i odpoczynku. Dodatkowo pielęgnujemy skórę i uczymy prawidłowych nawyków dbania o nią.
Delikatne preparaty wykorzystywane podczas zabiegów dla najmłodszych gwarantują bezpieczeństwo. – Kosmetyki, których używamy do zabiegów, są naturalne, niealergiczne, przeznaczone dla delikatnej, dziecięcej skóry. Zabiegi pod względem czasu trwania są również dostosowane do najmłodszych. Jest czas na relaks, ale ze świadomością, że niespożyta dziecięca energia zbyt długo nie potrafi nie dać o sobie znać – mówi Justyna Kosińska-Jankowiak.

Zdrowy relaks

Zabiegi oferowane przez hotelowe SPA z myślą o najmłodszych to rodzaj zabawy, a nie korzystanie z atrakcji przeznaczonych dla dorosłych. Jest to forma zdrowego relaksu, a sens takiej wizyty nie polega na upiększaniu. Na masaże swoje dzieci najczęściej wysyłają rodzice, którzy sami korzystają ze SPA. Rodzice zdają sobie sprawę z dobrodziejstwa, jakim jest masaż. – Pomysł, aby stworzyć ofertę dla dzieci w naszym Bursztynowym SPA, zrodził się trochę z potrzeby rynku, a z drugiej strony z faktu, że sama jestem mamą dwójki dzieci. Dzieci chcą naśladować rodziców, korzystają z ich doświadczeń. Rodzice z kolei chcą, aby dzieci tych doświadczeń miały jak najwięcej. Jako mama w erze dostępu „wszystkiego”, coraz większą wagę przywiązuję do tego, co tak naprawdę jest dobre i zdrowe dla dzieci. I taką też filozofią kierowaliśmy się, tworząc ofertę dla dzieci w naszym Bursztynowym SPA – mówi Justyna Kosińska-Jankowiak. – Dzieci uwielbiają zabawy w dorosłych i atrakcje przeznaczone dla rodziców. Uwielbiają masaże, malowanie paznokci w gabinecie manicure i kąpiele pełne aromatów i bąbelków – dodaje Arleta Turkacz.

Bliskość i troska

Które dziecko nie marzy o bezkarnym wysmarowaniu się czekoladą od stóp do głów? To idealny i do tego słodki relaks. Wyciszenie i odprężenie jest efektem połączenia pysznego i aromatycznego zapachu czekolady i relaksującego masażu. Zabieg działa pozytywnie na skórę, gdyż odżywia ją i nawilża. A to wszystko odbywa się w atmosferze wesołej zabawy i śmiechu. Masaż daje poczucie bezpieczeństwa, wycisza, uspokaja i obniża napięcie mięśniowe. – Ciekawą atrakcją, którą oferujemy także dla dzieci, są warsztaty tematyczne. Ostatnio organizowaliśmy warsztaty tworzenia stempli do masażu, które każdy może przygotować również we własnym domu. Oprócz samej zabawy tworzenia stempli, dzieci dowiedziały się, jak działa masaż, jak na skórę wpływają poszczególne produkty, z których stworzone były stemple, i co najważniejsze, nauczyły się kilku ruchów masażu, które mogą „testować” np. na rodzicach w domu. Takie warsztaty do doskonały pomysł na zabawę, a możliwość wykonania masażu rodzicom to sposób na wspólne spędzenie czasu – opowiada Justyna Kosińska-Jankowiak. – Dla dzieci i nastolatków przygotowaliśmy szereg zabiegów i masaży, takich jak: masaż pleców czekoladą, masaże aromatyczne (owocowe ciała), wspólnie z mamą lub tatą, manicure, malowanie paznokci, masaż dłoni lub stóp – mówi Agnieszka Kuchniak – Koordynator SPA w Hotelu Skal**** w Ustroniu Morskim. Masaże to ulubione zabiegi dzieci. – Po masażach dzieci są zadowolone, i chętne, aby powtórnie wykonać dany masaż czekoladą lub aromatyczny – dodaje Agnieszka Kuchniak.

Problematyczna cera nastolatków

Hotelowe SPA mają też specjalne zabiegi opracowane z myślą o sprawiającej wiele kłopotów cerze nastolatków. Oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu – zabieg dla tłustej i mieszanej skóry z problemami trądziku młodzieńczego to wybrany przykład, w jaki sposób warto wspomóc się w zmaganiach o gładką cerę. – Zabiegi dla nastolatków to przede wszystkim oczyszczenie cery manualne bądź też peeling enzymatyczny lub peeling kawitacyjny. Do zabiegów jest oczywiście maska dostosowana do cery nastolatka i odpowiedni krem. Przy skórze tłustej bez ropnych wycieków można również wykonać mikrodermabrazję, a w każdym zabiegu użyć prądów darsonval, które przyspieszą gojenie i odkażenie – mówi Agnieszka Kuchniak. – Jak zauważa Justyna Kosińska-Jankowiak: – Problemy nastolatków wynikają przede wszystkim z natury dojrzewania. Szczególnie problematyczna jest skóra twarzy. Młode osoby eksperymentują z różnymi kosmetykami polecanymi w reklamach, które niekoniecznie są odpowiednie dla ich skóry. Często jeszcze spotykany jest stereotyp, że skóra młodego człowieka z trądzikiem jest zawsze przetłuszczona. Nie jest to jednak prawdą, a używane kosmetyki jeszcze bardziej skórę przesuszają. Spotkanie ze specjalistą w SPA, który doradzi, jak pielęgnować tak młodą skórę, i zastosowanie się do tych zasad, poprawia komfort życia. Arleta Turkacz dodaje, że: – Wystarczy regularnie zadbać o oczyszczenie i nawilżenie, aby poprawić kondycję tej wyjątkowo wymagającej cery. Młodzi ludzie wychodzą z gabinetu ze wskazówkami co do pielęgnacji w domu, oczywiście z użyciem kosmetyków bezpiecznych dla wieku i dostosowanych do potrzeb. – W naszym SPA do zabiegów przeznaczonych dla nastolatków stosujemy kosmetyki wegańskie, pozbawione sztucznych dodatków SLS, SLES, parabenów, parafiny i takie też polecamy do codziennej pielęgnacji. Ważne jest systematyczne – rano i wieczorem – oczyszczanie skóry za pomocą mleczka lub pianki czy płynów micelarnych i toniku, dostosowanych do swojej skóry, stosowanie peelingu i maseczki oraz odpowiednich kremów – mówi Agnieszka Kuchniak. Specjaliści podkreślają też rolę diety. – Właściwa dieta ma znaczenie dla każdej skóry, a dla problematycznej skóry nastolatków szczególnie. Przy skórze tłustej i trądzikowej dieta powinna być bogata w witaminy, makro- i mikroelementy. Wskazane są warzywa i owoce, rezygnacja z fastfoodów, tłustych i ostrych potraw oraz cukru. Dla zachowania cery w dobrej kondycji dieta powinna być bogata w witaminy C, B6 i B2 – radzi Agnieszka Kuchniak.

Tylko za zgodą rodzica

W przypadku zabiegów dla dzieci wymagana jest pisemna zgoda rodzica bądź prawnego opiekuna. Rodzic (lub opiekun prawny) powinien osobiście przyprowadzić dziecko do SPA, podpisać oświadczenie, iż wyraża zgodę na przeprowadzenie zabiegu czy masażu. Podczas zabiegu/masażu rodzic (lub opiekun prawny) powinien przebywać z dzieckiem. – Dzieci zawsze uwielbiały bawić się w dorosłych. Jest takie miejsce, gdzie spełniamy ich marzenia – podsumowuje Justyna Kosińska-Jankowiak.olatków. Oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu – zabieg dla tłustej i mieszanej skóry z problemami trądziku młodzieńczego, który idealnie oczyszcza i niweluje stany zapalne skóry to jeden z przykładów, w jaki sposób warto wspomóc się w zmaganiach o gładką cerę. – Problemy nastolatków dotyczą głównie natury dojrzewania. Szczególnie problematyczna jest skóra twarzy. Młode osoby eksperymentują z różnymi kosmetykami polecanymi w reklamach, a które niekoniecznie są odpowiednie dla ich skóry. Często jeszcze spotykany jest stereotyp, że skóra młodego człowieka z trądzikiem jest zawsze przetłuszczona. Nie jest to jednak prawdą, a używane kosmetyki jeszcze bardziej skórę przesuszają. Spotkanie ze specjalistą w spa, który doradzi jak pielęgnować tak młodą skórę, i zastosowanie się do tych zasad, poprawia komfort życia młodych osób – mówi Justyna Jankowiak. – Nastolatki wyjątkowo troszczą się o swój wygląd, a kłopoty ze skórą twarzy należą do „życiowych”. Wystarczy regularnie zadbać o oczyszczenie i nawilżenie aby poprawić kondycję tej wyjątkowo wymagającej cery. Młodzi ludzie wychodzą z gabinetu ze wskazówkami, do pielęgnacji w domu i kosmetykami bezpiecznymi dla wieku i potrzeb – zauważa Arleta Turkacz.
Nastolatkom polecamy i stosujemy kosmetyki wegańskie, pozbawione sztucznych dodatków SLS, SLES, parabenów, parafiny – mówi Mateusz Bruśniak. – Zabiegi dla nastolatków to przede wszystkim zabieg kosmetyczny czyli oczyszczenie cery manualne bądź tez peeling enzymatyczny lub tez peeling kawitacyjny jeżeli nie ma przeciwskazań. Do zabiegów jest oczywiście maska dostosowana do cery nastolatka i krem. Przy skórze tłustej bez ropnych wycieków również mikrodermabrazje a w każdym zabiegu użycie prądów darsonvala które przyspiesza gojenie i odkażenie jeżeli nie ma przeciwwskazań – dodaje. Oprócz specjalistycznej pielęgnacji w gabinecie nastolatki powinny szczególnie zwraca uwagę na pielęgnacje codzienną domową, czyli systematycznie rano i wieczorem oczyszczać skórę za pomocą mleczka lub pianki i płynów mineralnych i tonizacji dostosowanych do danej skóry (mieszanej, tłustej, trądzikowej, systematycznie peelingować skórę peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny, peeling kawitacyjny i maski przynajmniej raz w tygodni oraz nawilżenie za pomocą kremów. – Ważna jest także dieta, która ma znaczenie dla każdej skóry a dla skory problematycznej nastolatków szczególnie i powinna być bogata w witaminy, makro i mikro elementy czyli warzywa i owoce , dieta nie tłusta bez fastfoodów, rezygnacja z ostrych potraw i cukru szczególnie przy skórze tłustej i trądzikowej. Dieta bogata w wit. C wit. B6 i B2, również można dodatkowo spożywać te witaminy jako suplementy. Nawadniać organizm. Rezygnacja absolutna z solarium jak również wystawianie twarzy na ostre słońce podsumowuje Mateusz Bruśniak.

Jolanta Witkowska

0 shares
Previous Post

Tradycyjne smaki Krakowa

Next Post

Tenis ziemny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *