Mazury i Suwalszczyzna

To jeden z najciekawszych regionów w Polsce. Setki kilometrów szlaków pieszych, rowerowych i wodnych, piękne jeziora, ogromne lasy, duża liczba zabytków i urozmaicony, pofałdowany krajobraz. W tym regionie można spokojnie odpocząć od zgiełku miasta.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek koniecznie muszą spróbować swoich sił w spływach kajakowych rzekami Krutyń i Pisa na Mazurach lub Czarna Hańcza i Kanał Augustowski na Suwalszczyźnie. Miłośnicy wody i komfortu mają natomiast do dyspozycji ofertę rejsów po mazurskich jeziorach – rejs z Pisza na Śniardwy przez Kanał Jegliński lub regularne połączenia Żeglugi Mazurskiej łączące porty: Mikołajki, Giżycko, Węgorzewo, Ruciane-Nida, Ryn.
Puszcza Piska, Wigierski i Biebrzański Park Narodowy, Puszcza Augustowska dają możliwość obcowania z dziką przyrodą tego regionu. Warto odwiedzić również Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
Miłośnicy historii mogą odwiedzić takie miejsca, jak: Twierdza Boyen koło Giżycka, Wilczy Szaniec – zespół 50 bunkrów będący w czasie wojny kwaterą przywódcy nazistów, jedne z najwyższych w Polsce wiadukty kolejowe w Stańczykach z 1926 roku, Piramida w Rapie, Sanktuarium w Świętej Lipce, Bazylika w Sejnach, zamek krzyżacki w Ełku.
Na Mazurach nie brakuje również wydarzeń kulturalnych. W okresie letnim odbywa się wiele koncertów w: Ełku, Piszu, Mrągowie i Mikołajkach. W Giżycku można wybrać się na koncert organowy w kościele ewangelickim. Natomiast w Leśniczówce Pranie, w której mieści się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, co tydzień odbywają się słynne w całym regionie koncerty i spektakle.

Region Mazur i Suwalszczyzny, ze swoją niezwykłą historią i malowniczymi krajobrazami, oferuje rozmaite możliwości noclegów, od nowoczesnych obiektów do zlokalizowanych również w zabytkowych dworach, pałacach i zamkach, w których również znajdują się hotele sieci Harmony Polish Hotels: Dwór Kaliszki w Białej Piskiej, Hotel Zamek Ryn, Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Willa Port Art&Business w Ostródzie, Amax w Mikołajkach, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Hotel Warszawa w Augustowie.

0 shares
No Previous Post
Next Post

Ajurwedyjskie sekrety zdrowia i urody Tamra Jal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *