Piękna cera zimową porą

W okresie zimowym nasza skóra szczególnie narażona jest na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, takich jak silny wiatr, mróz oraz duże różnice temperatur. Wszystko to sprawia, że cera wielu osób w tym czasie staje się przesuszona, skłonna do podrażnień i pozbawiona blasku. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym także przy niesprzyjającej aurze możemy utrzymać efekt świeżej i wypoczętej skóry.

Zimą warto znaleźć czas na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Wybierajmy te nawilżające, regenerujące i odżywcze – pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji aż do wiosny.

Fakt, iż zimową porą nasza skóra musi poradzić sobie z wieloma negatywnymi czynnikami sprawia, że do pielęgnacji tej części ciała podejść trzeba inaczej niż w czasie wakacji. Największym wyzwaniem dla naszej cery w zimie jest brak wilgoci i lipidów w naskórku, które stanowią swoistą barierę dla skóry. – Dlatego zimą absolutnie każdy musi pamiętać o wzmocnieniu warstwy ochronnej skóry – należy wybrać krem do twarzy o bogatej, „ciężkiej” konsystencji i stosować go przed każdym wyjściem z domu. Lekkie, letnie kremy odkładamy na półkę, ponieważ mogą zaszkodzić naszej skórze – przestrzega i radzi Agnieszka Micha, Manager ChocoWine SPA w Dworze Kombornia. Dlatego niezbędnikiem każdego, kto pragnie, by jego skóra nie odczuła negatywnych skutków zimy, jest stosowanie tłustych kremów ochronnych. – Poprzez utworzenie warstwy okluzyjnej na powierzchni skóry chronią ją przez podrażnieniem. W tym okresie należy unikać lekkich kremów nawilżających oraz kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ nie zabezpieczają one przed szkodliwym działaniem niskich temperatur oraz mogą powodować zaczerwienienia i podrażnienia skóry – wyjaśnia Barbara Kozerska, Kosmetolog ze SPA Hotelu Natura Residence.

Szczególna ochrona

Warto podkreślić, że i w czasie zimy nie można zapominać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami SPF – kosmetolodzy i dermatolodzy zgodni są co do tego, że promieniowanie słoneczne może wyrządzić szkody także o tej porze roku, szczególnie jeśli wybieramy się na narty bądź w inny sposób aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jak jednak zaznacza Anna Tołkaczewska, manager SPA w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, zmiana pory roku nie zawsze oznacza, że trzeba zmienić kosmetyki, których używamy na co dzień. – Radzę obserwować swoją skórę i jeśli nie zauważamy żadnych niepokojących objawów, warto pozostać przy sprawdzonych preparatach. Czasem jednak suche powietrze, mróz i wiatr nie służą naszej skórze, dlatego należy pamiętać o zastosowaniu kremu ochronnego z filtrem UV – mówi.

Zabiegi na zimę

Zimą warto znaleźć czas na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Wybierajmy te nawilżające, regenerujące i odżywcze – pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji aż do wiosny. – Okres zimowy to idealny czas na korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych oraz złuszczających, takich jak np. peeling kawitacyjny czy enzymatyczny, mikrodermabrazja, kwasy, mezoterapia. Działają one przeciwzmarszczkowo, regeneracyjnie i rozświetlająco – mówi Barbara Kozerska ze SPA Hotelu Natura Residence. Korzystanie z tego typu usług pomoże nam także rozwiązać poważniejsze problemy, na które „zapracowaliśmy” latem, na przykład przebarwienia czy utrata jędrności skóry. – Zabiegi złuszczające rekomendowane są do wykonania w okresie jesienno-zimowym, ponieważ najlepiej wykonywać przy małym nasłonecznieniu, na nieopaloną skórę – wyjaśnia Agnieszka Michna ze SPA w Dworze Kombornia. Aby osiągnąć pożądany efekt, zabiegi peelingujące najlepiej wykonywać w seriach oddzielonych określonymi interwałami czasu. Z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych warto korzystać zimą także dlatego, iż w większości miast zwiększa się wówczas zanieczyszczenie powietrza. Zawierający toksyczne związki smog wpływa negatywnie na funkcje obronne skóry i na jej regenerację, a także zwiększa częstotliwość występowania chorób skóry takich jak trądzik, egzema czy atopowe zapalenie skóry. Dlatego w tym szczególnie trudnym dla cery okresie kosmetolodzy polecają również zabiegi, podczas których dostarcza się skórze antyoksydanty i dotlenia ją, dzięki czemu zminimalizowany zostaje bezpośredni kontakt skóry z zanieczyszczaniami, na jakie jest narażona.

Na poprawę humoru

Mała ilość światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym sprawia, że u wielu z nas o tej porze roku pogarsza się samopoczucie. Dlatego specjaliści z ośrodków SPA zrzeszonych w grupie PPH szczególnie polecają skorzystanie w tym czasie z odżywczych i regenerujących zabiegów takich jak maski kosmetyczne. Na poprawę nastroju rekomendują także zabiegi typowo relaksacyjne, do których należą masaże, w tym masaże twarzy, szyi i dekoltu. – Polecamy szczególnie zabiegi oparte na dwóch naturalnych składnikach – winie i czekoladzie. Oprócz ich właściwości nawilżających i przeciwstarzeniowych, dodatkowym walorem jest słodka aromaterapia – doceniana przez klientów zwłaszcza zimą. Masaż ciała ciepłym masłem kakaowym wspaniale nawilży skórę, rozgrzeje i pobudzi zmysły – mówi Agnieszka Michna ze SPA w Dworze Kombornia. Masaż twarzy nie tylko doskonale relaksuje, ale także, zwłaszcza wykonywany regularnie, zmniejsza zmarszczki i likwiduje obrzęki oraz pozwala przywrócić naturalny owal i napięcie mięśni. To świetny sposób na pozbycie się napięcia wynikającego z życia w ciągłym biegu i stresie – właściwości lecznicze profesjonalnie wykonanego masażu twarzy pozwalają na zmniejszenie towarzyszących przemęczeniu organizmu bólów głowy i sztywnienia karku, a także łagodzą napięcie mięśni. O zaletach korzystania ze sztuki masażu tak mówi Barbara Kozerska ze SPA Hotelu Natura Residence. – Wprowadzają one nasze ciało i umysł w stan błogiego odprężenia, a aromatyczne oleje czy ampułki z kosmetykami do określonego typu skóry, stosowane podczas rytuału, dodatkowo pielęgnują bądź leczą skórę. Częstotliwość zabiegów powinna zostać określona indywidualnie z klientem, po uwzględnieniu wrażliwości i stanu jego skóry.

Zima nie zwalnia nas z obowiązku nawilżania skóry także od wewnątrz – podobnie jak latem, niezbędne jest codzienne, regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Kosmetolodzy są zdania, iż systematyczne wypijanie około 1-2 litrów wody dziennie oraz dieta bogata w witaminy A, E, C i selen pomagają realnie poprawić kondycję skóry. Zima to czas, kiedy również nasze dłonie wymagają specjalnej pielęgnacji. – Nawet jeśli używamy rękawiczek oraz stosujemy kremy nawilżające do rąk, mają one w tym okresie tendencję do przesuszania się, ich skóra łuszczy się i pęka. Zabieg na dłonie wykonany w hotelowym SPA, z otulającą, nawilżającą maską na dłonie, będzie idealnym uzupełnieniem zabiegu pielęgnacyjnego twarzy – zauważa Agnieszka Michna ze SPA w Dworze Kombornia.

0 shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *