Połącz biznes z wypoczynkiem w zimowej scenerii

Przełom roku to czas częstych wyjazdów służbowych. Zamykanie transakcji, rozpoczynanie nowych inwestycji i projektów wymaga wielu spotkań biznesowych. W jaki sposób połączyć podróże służbowe z możliwościami odpoczynku i aktywności, jakie daje zima?

Czas spędzony za biurkiem, w podróżach czy też podczas spotkań biznesowych powoduje zmęczenie. Dlatego warto tak zaplanować wyjazd służbowy, aby znaleźć czas na odpoczynek, zwłaszcza że zima daje wiele możliwości. Aktywność na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na naszą kondycję, a także na pracę mózgu, poprawia zapamiętywanie, kreatywność i zwiększa efektywność. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu: umiarkowaną – przez przynajmniej 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu, lub bardzo intensywną przez przynajmniej 20 minut, 3 dni w tygodniu. Warto pamiętać o tym także podczas wyjazdów biznesowych.

Zimowa lokalizacja dla aktywnych

Jeżeli chcemy, podczas wyjazdów biznesowych, aktywnie korzystać z uroków zimy, wybierzmy hotel w odpowiedniej okolicy, tak aby mieć możliwość uprawiania sportów w zimowej scenerii. Najlepszą lokalizacją będą oczywiście góry, które dają najszerszy wachlarz możliwości do uprawiania sportów zimowych. Jest w nich największe zaplecze narciarskie i snowboardowe, od odpowiednio przygotowanych tras, wyciągów, po dobrze zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu czy też serwis. Możemy wybrać także hotel w większym mieście z dobrym połączeniem komunikacyjnym z ośrodkami górskimi. Góry to nie jedyna możliwość. Miejsca do uprawiania zimowych sportów, jak na przykład trasy do narciarstwa biegowego, powstają w całej Polsce. Wiele tego typu propozycji znajdziemy na przykład na Mazurach. Zawsze, zanim zdecydujemy się na dany hotel, warto sprawdzić, czy w okolicy są odpowiednio przygotowane trasy narciarskie, park snowboardowy, lodowisko czy też inne ciekawe, zimowe propozycje, np. możliwość przejażdżki skuterem śnieżnym. Potrzebny będzie także odpowiedni sprzęt. Sprawdźmy, czy w pobliżu hotelu znajdują się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego czy skuterów śnieżnych.

Sport na śniegu

Z jakich aktywności najlepiej skorzystać po wielu godzinach spotkań biznesowych? Jeżeli w pobliżu jest stok narciarski, to oczywiście warto pojeździć na nartach. Możemy także spróbować swoich sił na nartach biegowych, wybrać się na spacer na rakietach śnieżnych czy też, jeżeli znajduje się w pobliżu lodowisko, jazdy na łyżwach. Rozpoczynając przygodę ze sportami zimowymi, warto zdecydować się na kilka lekcji z instruktorem. Ciekawym sposobem na relaks, jeżeli zachęcimy do niego także partnerów biznesowych, są sporty drużynowe: hokej na lodzie czy też curling (gra na lodzie, polegająca na wprowadzeniu kamieni do celu zwanego domem). Ciekawym sposobem na aktywne spędzenie czasu będą także zabawy na śniegu. Możliwości jest wiele – najciekawsze to ice karting – czyli karting na lodowym torze, snow rafting – jazda w pontonie za skuterem śnieżnym, snowtubing – szybkie zjazdy na specjalnej gumowej oponie, po specjalnie przygotowanym torze, a także przejażdżki po śniegu na quadach i bardzo popularna przejażdżka na skuterach śnieżnych czy też psimi zaprzęgami. Dla osób, które poszukują jeszcze silniejszych wrażeń lub zaskakujących dyscyplin, interesujące mogą być sporty ekstremalne, jak np. zorbing na śniegu (uczestnik tej zabawy jest zamknięty w dużej kuli, która stacza się z ośnieżonego zbocza) czy też skituring (strome podejścia i ekstremalne zjazdy z górskich szczytów). Hotele często organizują tego typu atrakcje.

Komfortowy nocleg i relaks

Aby wyjazd był udany, oprócz zimowej scenerii konieczne będzie zapewnienie odpowiedniego zaplecza noclegowego. Warto wybrać prestiżowy hotel, taki, w którym znajdziemy komfortowe pokoje i smaczne posiłki. Ważne jest także, aby hotel, który wybierzemy, miał dobrze wyposażoną strefę relaksu, a w niej basen lub saunę, jacuzzi i inne atrakcje. Po spotkaniach biznesowych i aktywności na świeżym powietrzu wieczór spędzony w hotelowym SPA będzie dla wszystkich potrzebnym odpoczynkiem. W prestiżowych hotelach takie strefy dają wiele możliwości. Oprócz już wspomnianych basenu (w tym baseny solankowe, bicze wodne, kąpiele z hydromasażem i olejkami eterycznymi czy też odprężające kąpiele w ziołach), jacuzzi i sauny, możemy skorzystać z pojedynczych zabiegów lub specjalnie przygotowanych pakietów, np. odprężającego dla zapracowanych. Możemy także zdecydować się na aromaterapię, koloroterapię czy relaksujące zabiegi w kapsule SPA lub poddać się odprężającemu masażowi. W hotelowych SPA znajdują się także pokoje relaksu z odpowiednio dobraną muzyką, światłem – to również ciekawy sposób na odpoczynek. Wybierając hotel, sprawdźmy wcześniej, jakie jest wyposażenie strefy relaksu i na jakie zabiegi możemy liczyć.

Jeżeli lokalizacja i zaplecze hotelowe będą sprzyjać aktywnemu odpoczynkowi, warto rozważyć także pobyt z rodziną lub znajomymi i skorzystać z szerszej oferty aktywnego odpoczynku, np. podczas weekendu lub ferii zimowych.

Tags:
0 shares
Previous Post

Symposium Cracoviense

Next Post

Piękna cera zimową porą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *